خانه - سخنرانی ها - باید فرزندانمان را لیدر تربیت کنیم

باید فرزندانمان را لیدر تربیت کنیم


باسخنرانی حجت الاسلام اخوان:همایش مادران بهشتی در دهستان ویشکاننک برگزار شد+تصاویر وصوت

سخنرانی حجت الاسلام اخوان:همایش مادران بهشتی در دهستان ویشکاننک برگزار شد+تصاویر وصوت

به گزارش خبرنگار فرهنگی “سنگرما” سلسله همایش مادران بهشتی به همت کانون فرهنگی ،هنری حضرت قائم (عج) وپایگاه مقاومت خواهران یاوران قرآن دهستان ویشکاننک در مسجد شهید امینی این دهستان برگزار شد.

در این همایش که با موضوع تربیت نسل توحیدی برگزار شد حجت الاسلام محمد علی اخوان از قم سخنرانی کرد که به شرح زیر می باشد.

حجت الاسلام محمدعلی اخوان، استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه آیات پایانی سوره فرقان نسخه انسانیت را نوشته‌ است، اظهارکرد: یکی از این آیات مهم در مورد مادران قرآنی و ویژگی‌های آنان است که روزانه ذکر”ربَّنا حَبلَنا مِن ازواجِنا و ذُرّیاتنا و… را برلب دارند، خدایا به ما همسر و فرزند بده که مومن باشد، نورانی باشد و غیر از مذهبی بودن رهبرهم باشد.

وی با بیان اینکه فرزندان بعد از وارد شدن به جامعه تغییر می‌یابند، افزود: ۹۲ درصد مردم پیرو و هشت درصد پیشرو هستند، اکثر مردم دنبال مد بوده و فکر مستقل ندارند.

حجت الاسلام اخوان اضافه کرد:که در جامعه تغییر نکنند.

وی با بیان اینکه تربیت به دو نوع ایمان و تربیت و تربیت مذهبی فرزندان تقسیم می‌شود، اظهارکرد: پیغمبر می‌فرماید: در دوران کودکی به فرزندانتان کرامت دهید اگر کرامت دهید در آینده لیدر خواهند شد.

این کارشناس و مشاور تربیتی رسانه ملی تاکید کرد: باید به فرزندان اعتماد به نفس داد و کلماتی را در ارتباط با کودکان به کار برد که عزت نفس آنها را افزایش دهد.

وی اضافه کرد: کودکان ذاتا کرامت دارند و نباید جلوی دیگران کرامت کودک را نابود کرده و او را دچار فروپاشی شخصیتی کرد چراکه در آینده افرادی پیرو خواهند شد.

حجت الاسلام اخوان با اشاره به تربیت مذهبی کودکان اذعان کرد: در این نوع تربیت سه عامل مهم وجودارد که باید مورد توجه خانواده‌ها به ویژه مادران قرار گیرد.

وی با تاکید بر تربیت نوری کودکان افزود: باید در دوران کودکی برای کودکان نور ایجاد کنیم که یکی از راه‌های ایجاد نور، با لقمه حلال و صوت قرآن است.

رئیس موسسه فرهنگی رویش با بیان اینکه مادران بزرگ فرزندان بزرگ تربیت می‌کنند تصریح کرد: برای فرزند خوب تربیت کردن هرچقدر ایمان پدر و مادر بیشتر باشد موثرتر است و باید قبل از ازدواج به این مهم پرداخت با انتخاب همسر مناسب.

وی تاکید کرد: خیلی از مولفه‌ها در تربیت فرزندان مهم است که از انتخاب همسر شروع شده و تا اسم گذاری فرزندان ادامه می‌یابد.

حجت الاسلام اخوان اضافه کرد: در انتخاب نام فرزندان و معنای آن دقت کنید چراکه همین نکات موجب جبهه سازی کودکان در آینده می‌شود.

وی با انتقاد از رشد منفی جمعیت در ایران اسلامی خاطرنشان کرد: نگاه دشمن به ایران این است که تصرف ایران فقط از یک طریق است و آن کاهش زاد و ولد است تا شیعیان رشد جمعیتشان منفی شود.

{mp3}akhvan|600||{/mp3}

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *