خانه - اخبار - بین‌ مزاج، پوشاک، عطر، مسکن، خواب و خوراک و روحیات‌ و خلقیات بشر همچون بدخلقی و خوش‌خلقی، غم‌ و اندوه و افسردگی، رقّت قلب و سخت‌دلی و حتی توفیق و قبولی نماز و روزه و عـبادات، رابطه‌ی‌ نزدیکی بـرقرار‌ است.

بین‌ مزاج، پوشاک، عطر، مسکن، خواب و خوراک و روحیات‌ و خلقیات بشر همچون بدخلقی و خوش‌خلقی، غم‌ و اندوه و افسردگی، رقّت قلب و سخت‌دلی و حتی توفیق و قبولی نماز و روزه و عـبادات، رابطه‌ی‌ نزدیکی بـرقرار‌ است.

090
استاد اخوان در اولین جلسه کلاس طب اسلامی در جمع خواهران جامعه الزهرا…..
دانلود صوت

این کلاس ها به همت کانون سلامت یکشنبه و سه شنبه ها ساعت ۱۲٫۳۰ الی ۱۴ در سالن آمفی تاتر زیر زمین ساختمان بهشتی برگزار است
مبانی
ضرورت طب

دانلود صوت طب و تربیت

استاد اخوان در اولین جلسه کلاس طب اسلامی در جمع خواهران جامعه الزهرا فراگیری طب اسلامی را برای طلاب امری ضروری دانستند و گفتند: در آینه آیات و روایات اسلامی، بین‌ مزاج، پوشاک، عطر، مسکن، خواب و خوراک و روحیات‌ و خلقیات بشر همچون بدخلقی و خوش‌خلقی، غم‌ و اندوه و افسردگی، رقّت قلب و سخت‌دلی و حتی توفیق و قبولی نماز و روزه و عـبادات، رابطه‌ی‌ نزدیکی بـرقرار‌ است.
قرآن کریم یکی از مقدمات مهم در چگونگی کردار شایسته بشر را نوع تغذیه او می دانند می فرماید : «يا اَيُّهَا الرُّسُلُ كُلُوا مِنَ الطَّيِباتِ وَاعْمَلُوا صَالِحاً» ای پیامبر از غذاهای پاکیزه بخور و عمل صالح انجام بده.
ای کمیل! همانا زبان از قلب سرچشمه می گیرد [و آن چه را که در قلب است ظاهر می سازد] و قوام قلب به غذاست، پس متوجه باش که قلب و جسمت را با چه تغذیه می کنی.
ایشان در ادامه فرمودند: قرآن و اهلبیت ع متصل به سرچشمه علم الهی هستند و آمده اند تا هدایتگر بشر بسوی تعالی باشند، از سوی بخش عمده ای از معارف الهی مرتبط با سبک زندگی است و از سویی برای هدایت بشر قرآن کریم و اهلبیت ع در بسیاری موارد از علوم متنوع همچون طب استفاده نموده اند که علماء اسلام، همه مسائل مرتبط با حفظ سلامتی و درمان را در علمی به نام طب اسلامی جمع آوری نموده اند تا این معارف، نقشه ای برای دستیابی به چشم انداز انسان متعالي همچون لقمان هاي حكیم باشد.
ایشان با اشاره به مكتب و دانشگاه بزرگ امام جعفر صادق (ع) و چهار هزار شاگرد این مکتب فرمودند: روایات اهلبیت ع حاوي چه محتواهاي علمي بوده است كه شاگردان امروز ايشان بر اساس آن نرم افزار فكري تربيت شوند، برخی علما حوزه، روايات معتبر اهلبيت (ع) را در باب طب يازده هزار روايات طبي مي دانند و نظرات تخصصی اجتهادی خود را همچون فتاوا در فقه تدوین نموده اند که فراگیری آن برای طلاب ضروری است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *