خانه - اخبار - توصیه‌ام به نوجوانان «تجهیز به دانش و درس‌خواندن» و «تأمین سلامت جسمی، فکری و معنوی» است.

توصیه‌ام به نوجوانان «تجهیز به دانش و درس‌خواندن» و «تأمین سلامت جسمی، فکری و معنوی» است.

رهبر انقلاب در جشن تکلیف دانش‌آموزان: فردای این کشور و تاریخ آن متعلق به شماست، آماده شوید/ عیب بزرگ تمدن رو به افول غرب، قطع رابطه با خداست

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جشن تکلیف دو هزار دانش‌آموز پسر تهرانی:
?انسان در مراحل مختلف زندگی حوادث فراوانی را تجربه می‌کند که لازمه مواجهه شجاعانه با این حوادث و دستیابی به افتخار دنیوی و عزت الهی، استحکام بنیه معنوی است.
?راز پیشرفت فردی و اجتماعی در حفظ رابطه با خداوند است و امروز عیب بزرگ تمدن رو به افول و انحطاط غرب، قطع رابطه با خداست.
?نماز را اول وقت و با توجه بخوانید و با قرآن و معانی نورانی و هدایت‌بخش آن انس دائمی برقرار کنید.
?یکی از هدف‌های دشمن نفوذ در نوجوانان و جوانان است.
?نوجوانان عزیز که فرزندان امروز ملت ایران و مردان و مدیران فردای کشور هستند، باید با حضور فعال و شاداب در اجتماعات در مصونیت‌بخشی مقابل این نقشه دشمن، نقش مؤثری ایفا کنند.
?توصیه‌ام به نوجوانان «تجهیز به دانش و درس‌خواندن» و «تأمین سلامت جسمی، فکری و معنوی» است.
?سلامت جسمی از طریق «ورزش و تغذیه مناسب» کسب می‌شود و سلامت معنوی با «توجه به خدا و نماز، دعا، توسل و یاد شهیدان». سلامت فکری را نیز باید با کتابخوانی و مطالعه کتاب‌های راهگشای متفکران و نویسندگان خوب تأمین کرد.
?عزیزان من، فردای این کشور متعلق به شماست و شما اداره‌کنندگان این کشور و تاریخ آن خواهید بود، بنابراین با استفاده از فرصت‌ها، خود را برای آن روز آماده کنید.
?از شهیدان الگوگیری کنید. مطالعه کتاب‌های شیرین و پر جاذبه دفاع مقدس، ذهن شما را با آن ایثارگری‌ها و شجاعت‌های شهیدان آشنا می‌کند.
?رهبر انقلاب در پایان نوجوانان را به قدردانی از پدران و مادران، حفظ احترام و جبران محبت‌های آنان توصیه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *